Ana içeriğe atla

5 En iyi Tez Hazırlama Merkezi

5 En iyi Tez Hazırlama Merkezi hakkında size bilgi vermek için bu makaleyi yazmaya karar verdik. Tez yazım merkezleri içinde yaptığımız sınıflandırmaya göre sizin için öne çıkanları belirleyip yararlanmanız için listeledik.
En İyi Tez Hazırlama Merkezleri
Tez Hazırlama Merkezleri


Tez yazdırmak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileri için önemli olduğunu düşündüğümüz tez yazım merkezleri internetteki bilgilere göre yapılmıştır.

En iyi tez hazırlama merkezleri

1. Odevtezproje.com 

20 yıldan beri ödev, proje, tez hazırlama desteği veren site tüm aşamaşarda tez hazırlayan öğrencilere katkı vermektedir. Tez konusu belirleme, tez yazım, tez düzenlemesi, intihal işlerinizde çözüm bulma konularında da destek vermektedir.

Verdiği Hizmetler
 • Tez Hazırlama
 • Tez yazımı
 • Tez düzenlemesi
 • Ödev, Proje desteği
Lisans ve yüksek lisans seviyesinde uzman olan ekip ile ilgili aleyhte en ufak bir şikayete rastlanılmamıştır. 

2. Tezdanismani.net

Siteyi incelediğinizde tez yazım desteği yanında ücretsiz birçok bilgiye, kaynağa ulaşabildiğinizi görebilirsiniz. Yüzlerce dosya, pdf, Word kaynak ile tez konusundan başlayıp, tez düzenlemesine, intihali nasıl düşüreceğinize kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Site tam anlamıyla bilgi deposudur. 

Verdiği hizmetler
 • Tez yazım desteği
 • Tez hazırlama desteği
 • İntihal düşürme
 • İntihal raporu alma
 • Düzenleme talepleri
Siteden yararlanarak tek başınıza tezinizi yazabilir, her bir aşamasında geniş kaynak bulabilirsiniz.

3. Yoktezmerkezi.com

Site tez yazım hizmeti verme yanında birçok bölüm için ücretsiz konu bulma desteği vermektedir. Öğrenim gördüğünüz alan ile ilgili birçok konuya erişebilirsiniz.

Verdiği hizmetler
 • Tezin yazılması desteği
 • Ödev hazırlanması sürecinde yardım
 • Proje hazırlanışında yardım

4. Universiteodev.com

Üniversite öğrencilerine ağırlıklı olarak ödev yapan site aynı zamanda tez desteği de vermektedir. Ödev olarak, işletme, ekonomi, finans, muhasebe, denetim, endüstri mühendisliği, makine, elektrik elektronik mühendisliği gibi birçok bölümdeki öğrencilere hizmet sunar. Sadece ödev değil aynı zamanda proje ve tez hazırlanması ile ilgili de hizmet vermektedir.

5. İstatistikodev.com

Site daha çok istatistik tez hazırlamada ve tezlerin istatistik analizi kısmında destek vermektedir. İstatistik analizi, stata, SPSS ve diğer analiz programlarından yaptırmak isteyen öğrencilere kısa süre içinde akademik destek vermektedirler. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Üniversite öğrencileri için ödev siteleri

Üniversite öğrencileri için ödev siteleri yazısını öğrencilerden gelen talep üzerine yazmaya karar verdik. Üniversite öğrencileri için ödev yaptırmak yeri geldiğinde zorunluluk, yeri geldiğinde tercih meselesi olabilir. Kararlı biçimde ödevini yaptırmak isteyen öğrenciler için site tavsiyesi yapacağım.

Ödevim var, yaptırmak istiyorum diyen öğrencilerin ortak endişesi güvenilir olanı nasıl bulacağız sorusudur. Arama motorlarında anahtar kelime ile yapılan arama sonucunda önünüze liste halinde onlarca site gelecek ama hangisi ile çalışacaksınız.

Ödev siteleri için iyi eleyip sık dokuma yapmanız gerekir. Son günlerde mağdur olduğunu belirten öğrencilerle karşılaşmaktayız. En güvenilir ödev siteleri arayışınız için size birkaç ip ucu vermek istiyorum.

Siteye girdiğinizde içerik sizi tatmin ediyor mu? Siteye baktınız çok genel, yüzeysel bilgiler yazılmış, gelişi güzel tasarım yapılmışsa, bu onların işine verdiği özeni, önemi yansıtabilir.

Buna ilave olarak, iletişim numarasından ilgili kişi…

Tez yazarken bilmeniz gerekenler

Tez yazarken bilmeniz gerekenler makalesini neden yazmaya karar verdik çünkü özellikle ilk kez tez yazacak öğrenciler bu süreçte ciddi sorunlar yaşamaktadır. Süreci tam olarak bilmeyen öğrenciler başlarken yaptıkları hatayı sonra düzeltmeleri zaman almaktadır.  Bu yüzden kısa araştırma yaparak ne yapmanız gerektiğini iyi öğrenmeniz gerekir.

1. Tez Konusu Seçimi
Tez yazması gerekenlerin bilmesi gereken konu : Tez Konusu Nasıl Seçilir
En önemli süreç konunun belirlenmesi konusudur. Konuyu iyi belirlemeniz halinde sorun yaşamazsınız.

2.  Tez Örneklerini İncelemek Tez hazırlayacak öğrencilerin bilmesi gerekenlerden biri de tez örneklerini incelemek olmalıdır. Bu size zaman kazandıracak, şablon olarak tezi daha iyi anlamış olacaksınız.

3. İntihale düşmeyin  Bilmeniz gereken konulardan biri de kes kopyala yapmamaktır. İntihal programlarından teziniz geçirileceği için kolayca tespit edilip anlaşılacaktır. Bu yüzden başka kaynaklardan alıntı yapın ancak bunu kaynaklara doğru şekilde eklemeyi …